Apokalypsa 35 | 30.11.2012 | Brno

 

Apokalypsa se neúprosně blíží!

Po jménech jako Klaudia Gawlas či live projektu Underdogz, Apokalypsa s pořadovým číslem 35, tasí další jméno, které potěší všechny fanoušky pořádně rozjetého techna. 30. listopadu totiž vystoupí v pavilonu P na brněnském výstavišti David Moleon!

Díky svým DJským schopnostem ho mnozí přirovnávají k Cristianu Varelovi či Benu Simsovi, tento Španěl však posunul laťku Djingu ještě o stupeň výš a v kombinaci s horkou jižanskou krví prezentuje lidem takové techno, po kterém jsou hladoví všichni ti, kteří se chtějí bavit na plné obrátky! Energie, našlápnuté desky, skvělá technika mixu a charisma vyzařující všude okolo – to je David Moleon.

Apokalypsa 35 také prozrazuje základní koncept tohoto kulatého dílu – celá noc bude odkazovat na proroctví, které nám zde zachovala starobylá Mayská civilizace. Přesně 21 dní po Apokalypse totiž dochází, dle Mayského kalendáře, ke konci jedné epochy, což mnozí označují jako konec světa. Těšte se proto na doslova apokalyptické dekorace, VJskou show a speciálně upravené podium, které vás přenese do nukleární zimy.

Apokalypsa s pořadovým číslem třicet pět bude svou celkovou koncepcí vycházet z Mayské předpovědi, která dle určitého výkladu očekává konec světa v takové podobě v jaké jej známe dnes. Aspoň tolik napovídá propracovaný Mayský kalendář jehož závěrečná epocha končí přesně 21 dnů po Apokalypse, která propukne v prostorách pavilonu P brněnského výstaviště. Zda li to bude konec jedné epochy a začátek nových zítřků se dozvíme až na podzim tohoto roku, jisté však je, že ať už nastane cokoliv, největší halová techno party v České republice – Apokalypsa - naplní podstatu svého jména a vtáhne vás do světa Mayské mytologie i tajemné a perfektně propracované numerologie. Inspirací celé noci bude civilizace, která se svou inteligencí, znalostí přírodních zákonů a také zánikem stala fenomenální a dodnes nerozluštěnou hádankou.

Tento magický svět je pro nás studnicí nápadů a inspirací, které převedeme do světa 21. století! Do světa, který i přes svou vyspělost není schopen komunikovat a respektovat zákony přírodní i astronomické s takovou obratností s jakou to uměla právě Mayská civilizace.

Pavilon P se 30. listopadu roku 2012 promění v obří chrám zasvěcený Mayským bohům a tradičním časostrojům, které budou odbíjet příchod každého nového spasitele. God is a DJ!

Pojďme si proto nyní představit jednotlivé protagonisty, kteří Vás budou provázet tajemnou Mayskou kulturou.

Techno/Hardtechno stage
 Legendární anglický průkopník elektronické hudby, který patří k pilířům ostrovního techna 90. Let, producent a DJ, známý též pod pseudonymem Planetary Assault Systems, který vyniká svou originalitou již přes 20 let, se vrací na Apokalypsu, kterou v roce 2004 beznadějně vyprodal. Jeho sety obsahují ryzí techno, obohacené o breaky, vokály a pořádnou dávku EBM - Luke Slater.

 Dalším pozvaným matadorem je německý DJ, producent, majitel a zakladatel jednoho z nejsledovanějších techno labelů současnosti CLR. Jeho naprostá profesionalita a láska k hudbě vtiskla německé techno scéně osobitou tvář, která spočívá ve zvukové vytříbenosti a nekompromisnosti, kterou dokáže na živo nejlépe prezentovat jedině Chris Liebing!

 A přijíždí král podsvětí ve kterém dominují tvrdé a nekompromisní techno beaty, které jsou v pavilónech brněnského výstaviště jako doma. Temnotu krájí pestrobarevné lasery a halou se nese techno, které má pořádné koule – čekejme poctivé, originální, temné a vysoce taneční techno - to vše pod taktovkou Oscara Mulera.

 Vyslyšeli jsme četná přání našich fanoušků a po Josephu Capriatim chceme Brnu a celé České republice předvést další nové jméno, které se dostává na výsluní světové techno scény. Ze skotského města Glasgow k nám přijede Gary Beck, jehož aktuální produkce decimuje žebříčky prodejnosti. Pozadu však nezůstávají ani jeho DJské schopnosti, které prezentuje po celém světě.

 Díky svým DJským schopnostem ho mnozí přirovnávají k Cristianu Varelovi či Benu Simsovi, tento Španěl však posunul laťku Djingu ještě o stupeň výš a v kombinaci s horkou jižanskou krví prezentuje lidem takové techno, po kterém jsou hladoví všichni ti, kteří se chtějí bavit na plné obrátky! Energie, našlápnuté desky, skvělá technika mixu a charisma vyzařující všude okolo – David Moleon.

 Tato dáma se za poslední roky vyšvihla mezi nejsledovanější evropské DJe a to především díky svému citu pro hudbu a skvěle zvládnutou techniku mixování, ve které nezapře svůj německý smysl pro preciznost. Po vystoupeních na zásadních akcích jako je Nature One a Mayday se dostala do hledáčku mnoha příznivců energického techna, a proto není divu, že její sety na portálu Soundcloud trhají rekordy poslechovosti - Klaudia Gawlas

 Premiérově se v České republice představí dvojice, ve které se mísí andělská tvář s ďábelským temperamentem. Tento partnerský pár patří momentálně mezi nejžádanější hardtechno DJe současnosti a jejich společné sety v mnohém překonávají i samotné Pet Duo. Dámy a pánové – Fernanda Martins & DJ Lukas!

 Premiérově v České republice budete mít možnost slyšet fůzi hardtechno setu a živých bicích! Tento brazilský projekt patří mezi aktuální špičky světového hardtechna a po svém vystoupení na španělském festivalu Monegros 2011 patří taky mezi nejžádanější dvojice. Přivážíme live-act, který nemá na hardtechno scéně konkurenci – Underdogz LIVE!

 Z domácích DJs se představí brněnský Nois, který má ve svých 24 letech odehrány desítky akcí po celé republice, drží se energického techno zvuku a nebojí se využívat naplno nové technologie. Svou premiérovou příležitost dostane i mladá a nadaná DJka K.Sandra, která již patří mezi stálice české taneční scény. Díky svému osobnímu stylu, přístupu k Djingu, výběrem skladeb a stylem mixování si vybojovala zasloužené místo v line-upu Apokalypsy.

House/Tech-house stage
 Druhé pódium bude mít pod taktovkou česká dýdžejská jednička Lucca, která se představí ve své house/tech-house podobě, tedy ve stylech, kterými svojí kariéru začínala. Dalším esem bude legendární matador klubové scény DJ Tráva a to ve speciálním 3 hodinovém vystoupení, které bude rozděleno do dvou odlišných hudebních poloh, tedy klasického DJ setu a live vystoupení s kolegou Ristem (Over3). Určitě také znáte pána jménem Chris Sadler nebo důležitou postavu brněnské housové scény – Javase. Plejádu jmen doplní slečna MeryEn, duo Cmeentoline, Duncan Grey a Phil Albedo.

Minimal People stage
 Premiéru třetího pódia si vzal na starost nejrozjetější pražský techno klub Touster, který na Apokalypsu vysílá svojí vlajkovou loď, tedy rozjetý mejdan Minimal People, který budou prezentovat odborníci Kaisersoze a Elektrabel live. Dále se představí Sonja, Ravic, Tokátko & Ufi DaMan, Fish b2b Wilda, Gusman, Segment, Milo, Flesh a JB. Těšte se na rozjetý mejdan v klubovém prostředí, který umí nejlépe zrealizovat právě Touster crew!

 Apokalypsa Mayan Code bude vizuálně rozdělena do třech témat, tedy hlavní podium dle mayského kalendáře, plným efektivních dekorací, animací, laserové a světelné show, zvukového systemu K1 a performance. Housová stage nabídne stylové a luxusní prostředí se sníženým stropem a moderními bary. Díky dekoracím a solidním světelným efektům bude budit dojem velké house párty, za účasti soundsystému značky L’Acoustic, který bude „řádit“ také na třetí minimal scéně, která bude ve stylu malého, pohodlného a útulného klubu.

Termín a místo konání akce:
Pátek, 30.11.2012, 18:00 hod
BVV Veletrhy Brno, Výstavište 1, BRNO

Vstupenky zakoupíte v předprodejních sítích EVENTIM a TICKETPRO.

Cena vstupenek se bude dále náhodně zvyšovat. Všem, kteří si na party rádi užijí ještě něco navíc, jsou určeny VIP GOLD a VIP vstupenky.

Více informací naleznete na www.apokalypsa.eu.