Apollo 2012 - předávání ceny české hudební kritiky | 6.2.2013 | Praha

 

Živě zahrají všichni nominovaní hudebníci, slavnostním večerem provede rapper James Cole.

Za necelý měsíc bude už podruhé předána cena české hudební kritiky APOLLO, a to za rok 2012. Slavnostní večer, z nějž si jeden ze sedmi nominovaných hudebníků za své album odnese částku 60 000 Kč od OSA a sošku Apollo podle návrhu výtvarníka Maxima Velčovského, se uskuteční ve středu 6. února 2013 v pražském klubu Sasazu.

Široká odborná porota cen Apollo, kterou tvoří na osm desítek hudebních kritiků, publicistů a dramaturgů napříč českou mediální scénou, nominovalo na jedinou hlavní cenu opět sedm alb. Ta vyšla v rozmezí od začátku listopadu 2011 do konce listopadu 2012. Jejich autory jsou BORIS CARLOFF, LENKA DUSILOVÁ, CHARLIE STRAIGHT, KVĚTY, THE PROSTITUTES, UMAKART a ZRNÍ. Konečného vítěze ceny Apollo 2012 vybere přímo v den samotného předávání desetičlenná úzká porota odborníků, jejíž seznam vzešel rovněž z hlasování široké poroty.

Průvodcem udílení ceny Apollo 2012 se k radosti pořadatelů ujme mistr slova, rapper James Cole. Tuto roli převezme po dvojici Jakub Kohák a Tereza Voříšková, která historicky první ceny Apollo moderovala na Nové scéně Národního divadla v lednu 2012. Samotnou cenu pak vítězi předá hudebník Martin Hůla alias Bonus, jenž se vloni stal jejím prvním laureátem.

Jádro samotného slavnostního večera budou tvořit živá vystoupení všech nominovaných hudebníků, kteří představí po dvou písních ze svých alb. Výrazná změna oproti prvnímu ročníku je, že ceremoniál bude vedle pozvaných hostů z řad hudebníků, hudebních publicistů a dalších lidí z branže zpřístupněn i hudebním fanouškům a nejširší veřejnosti.

Místo a termín konání akce:
SaSaZu, Bubenské nábř. 306/13, Praha 7
6.2.2013 20:00

Vstupenky na akci zakoupíte v předprodeji v síti TICKETPRO. Více informací ke vstupenkám zobrazíte kliknutím na banner.

Předprodej vstupenek byl ukončen.

Více informací k akci naleznete na www.cenyapollo.cz.