Brněnské Vánoce | 25.11. - 23.12.2011 | Brno

 

Znovu nadešel advent a s ním nejkrásnější svátky v roce. Tento čas je dobou radostného očekávání, setkávání s přáteli a blízkými i příležitostí se zastavit a přemýšlet.

Abyste v předvánočním čase prožili tu pravou atmosféru, připravilo pro Vás město Brno spolu s Turistickým informačním centrem vánoční trhy na náměstí Svobody, Staré radnici a v brněnském podzemí – Labyrintu pod Zelným trhem. Vánoční strom si Brňané už potřetí vybrali sami ze tří kandidátů. Podruhé budou z hodinového stroje po celý advent padat vánoční skleněnky každou celou hodinu od 11 do 23 hodin.

Největší novinkou letošních Vánoc je otevření běžně nepřístupné části Labyrintu pod Zelným trhem, kde se každý pátek a sobotu koná vánoční trh. Celé brněnské podzemí zároveň prodlouží svoji otevírací dobu.
 
V Mincmistrovském sklepě na Dominikánském náměstí potkáte mincmistra Bruna a o mikulášském víkendu i čerty s Mikulášem.

O adventu můžete také naposledy před rozsáhlou rekonstrukcí navštívit Starou radnici. Výstup po 173 schodech na radniční věž bude odměněn úchvatným pohledem na panorama města. Každý pátek a sobotu bude věž otevřena až do 20 hodin.

Na náměstí Svobody si prohlédněte největší betlém, který zde kdy stál, a zastavte se u pódia, kde je připraven bohatý kulturní program. Letos potřetí proběhne sbírka na slepeckého vodicího psa, který už za rok bude moci provázet svého pána třeba právě po vánočním Brně.

Trh na náměstí Svobody bude otevřen od 25. listopadu do 23. prosince 2011, vždy od 9 do 21.45 hodin. Po Štědrém dni zůstanou na náměstí až do 1. ledna 2012 velké stánky s občerstvením. Betlém budeme moci obdivovat do 30. prosince 2011 a vánoční strom až do lednových pravoslavných Vánoc. O víkendech navíc nebude přes náměstí jezdit tramvaj od půl desáté do půl deváté večer. Konec trhu každý den ohlásí trubač až o půl desáté večer.

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí a pohody v roce 2012.

Více informací naleznete na www.brnenskevanoce.cz.