Ceny Anděl 2010 | 23.2.2011 | Praha

 

Letošní jubilejní 20.ročník udílení cen Akademie populární hudby Ceny Anděl 2010 v letošním roce proběhne již koncem února, ve středu 23.2.2011 v pražské Incheba Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Přímý přenos slavnostního ceremoniálu odvysílá Česká televize na programu ČT1 od 21:00.

 
Dvacátý ročník přinese mimo jiné mimořádný televizní pořad s názvem Ceny Anděl dvacetiletí, jako oslavu dvaceti let existence českých cen Grammy. Tento pořad odvysílá ČT1 v návaznosti na slavnostní ceremoniál Cen Anděl 2010 tentýž večer. Televizní pořad Ceny Anděl dvacetiletí bude rekapitulací dvacetileté éry vývoje populární hudební scény u nás.
 
Vyhlašované kategorie jsou ponechány jako v loňském roce a to Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Album, Skladba, Objev, Videoklip a Síň slávy. Stejně tak bude vyhlášena i Nejprodávanější deska roku 2010. V rámci ceremoniálu Ceny Anděl dvacetiletí budou vyhlášeni nejlepší Interpreti dvacetiletí a Album vydané během posledních dvaceti let.
 
V mnoha věcech bychom rádi navázali na loňský ročník, který byl obecně hodnocen jako důstojný ceremoniál a atraktivní televizní pořad plný napětí, energie a emocí. Z našeho pohledu byl průlomový ve dvou směrech: prezentací nominovaných během večera a hlasováním přítomných akademiků na nominované v přímém přenosu. V tomto duchu bychom velice rádi pokračovali a ve vybraných (důležitých) kategoriích přivítali na dvou andělských podiích v průběhu televizního pořadu nominované. Podle ohlasů se tato novinka osvědčila jak u televizních diváků, tak i u Akademiků.
 
Diváci budou mít opět možnost podívat se do tváří pečlivě vybraných členů Akademie populární hudby a najít mezi nimi odborníky z médií (rádio, TV, tisk, internet), největší prodejce, pořadatele největších festivalů, zástupce umělců, kteří v minulém roce nevydali album a další významné osobnosti hudební branže. Ze známých jmen současné rozšířené Akademie můžeme jmenovat například Karla Holase, Františka Černého, Lenku Filipovou, Petera Nagyho, Petra Pečeného, Kryštofa Michala, Ilonu Csákovou, Igora Timka, Tonyu Graves, Petra Koláře, Martu Jandovou, Vašo Patejdla a další.
 
Do role moderátorů letos bude obsazen atraktivní pár mladých, talentovaných a úspěšných interpretů Ewa Farna a Tomáš Klus, loňských vítězů Cen Anděl v kategorii Zpěvačka a Zpěvák. Ti budou provázet diváky jak letošním ročníkem, tak i komentovat udílení cen dvacetiletí.
 
Kdy a kde:
 
23.února 2011, Incheba Aréna, areál Výstaviště, Praha 7. Začátek přímého přenosu v 21:00.
 
Kdo vystoupí:
 
Na letošním vyhlášení Cen Anděl 2010 vystoupí David Koller, Lucie Bílá, Kryštof, Nightwork, Toxique, Xindl X, Lucie Vondráčková, Martin Chodúr, Embassy a další…Hlasování akademie bude letos probíhat opět v přímém přenosu. Mezi akademiky zasednou Lenka Filipová, Vašo Patejdl, Karel Holas a František Černý (Čechomor), Tonya Graves (Monkey Business), Petr Kolář, Marta Jandová, Kryštof Michal (Support Lesbiens), Peter Nagy, Igor Timko (No Name), Ilona Csáková, Petr Pečený, Jiří Škorpík a další. Večerem Vás provedou Ewa Farna a Tomáš Klus.
 
Vstupenky:
 
Publikum budou tvořit pozvaní hosté organizátora večera, a to z řad umělců a dalších osobností hudební branže. Doslova pár VIP vstupenek se objeví v prodejní síti Ticketpro. Proto neváhejte!
 
Více informací o akci naleznete zde: www.cenyandel.cz.