Forever King of Pop - The M. JACKSON show | 27. - 31.3.2012 | různá místa

 

JACKSON FAMILY FOUNDATION A HLAVA RODINY JOSEPH JACKSON VÁS ZVE NA JEDINEČNOU ŽIVOU HUDEBNÍ SHOW S ODKAZEM MICHAELA JACKSONA

FOREVER KING OF POP THE M. JACKSON SHOW

25. června tohoto roku si fanoušci Michaela Jacksona připomenuli druhé výročí jeho smrti. Král popu podlehl v roce 2009 osudné dávce anestetik Propofol. Jeho velkolepého návratu na světová pódia se tak jeho fanoušci již nedočkají. Nyní se jim však nabízí jedinečná možnost užít si atmosféry živého koncertního vystoupení Michaela Jacksona včetně všech jeho hitů na vlastní kůži.

Jackson Family Foundation v čele s hlavou rodiny Josephem Jacksonem Vás zve na Forever King of Pop show, současnou nejlepší světovou živou hudební a taneční podiovou show s odkazem Michaela Jacksona. Přijďte oslavit 40.let kariéry krále popu. Vaše uši a oči dostanou přesně to, co od živého koncertu Michaela Jacksona očekáváte. Jedinečná atmosféra jeho živých vystoupení je v rámci Forever King of Pop show dotažena k dokonalosti. Skvělá živá 2,5 hodinová muzikálová show nabízí perfektního “živého Michaela Jacksona”, další vystupující zpěváky, gospel choir, tanečníky a kaskadéry, živou doprovodnou skupinu, kostýmy, velkoplošnou videostěnu, kulisy a další doprovodné efekty . Zazní všechny hity Michaela Jacksona, včetně Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, ABC, I Want You Back, Black Or White, I Just Can´t Stop Loving You, Blood On The Dancefloor a dalších. Můžete se take těšit na autentickou podiovou prezentaci videklipů k hitům Thriller a Smooth Criminal.

Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 v městě Gary( Indiana – USA). Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější v oblasti pop music. Album Thriller zůstává dodnes s výrazným rozdílem nejprodávanějším albem všech dob. Byl označován jako Král popu. Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Počátkem 60. let se Michael přidal k sourozenecké skupině jeho starších bratrů. Brzy se stal nejmladším leaderem skupiny The Jackson 5. Skupina prorazila v roce 1969 a první LP vydala, když bylo Michaelovi 12 let. Souběžně s tím už tehdy odstartoval sólovou kariéru. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). Naposledy s bratry vystoupil v roce 1984. Spolupracoval s nejlepší světovým hudebním producentem Quincy Jonesem. V roce 1983 předvedl Jackson při výroční show společnosti Motown na živo svou první sólovou taneční sestavu včetně legendárního Moonwalk. Michael Jackson rád používal beatbox, jelikož jeho hlasové dispozice byly natolik pestré, že obsáhly nejen vokální linku, ale rovněž většinu hudebního doprovodu.

Za album Thriller dostal 7 cen Grammy. Celkem za svůj život dostal 13 cen Grammy. American Music Award mu udělili titul Umělec století. Album Thriller získalo zápis do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější album všech dob. Jako jeden z mála umělců byl Jackson dvakrát přijat do rockenrolové síně slávy. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. V roce 2008 album Thriller přijala knihovna amerického Kongresu do svých sbírek pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam. Michael Jackson je považován za krále popu („King of Pop“). Toto označení (které mu dala jeho dlouholetá přítelkyně Elizabeth Taylor, konkrétně „král popu, rocku a soulu“) je však pro Michaela Jacksona omezující, ve své tvorbě obsáhl mnohem více žánrů, například již zmíněný rock a soul, dále R&B, funk, new jack swing a také například prvky gospelu či rappu.

Jackson nazpíval mnoho skladeb s různými interprety (kromě svých bratrů): Janet Jackson (Scream), Diana Ross (Ease On Down The Road, Eaten alive), Paul McCartney (Say, Say, Say, Girl is Mine, Man), Stevie Wonder (Just Good Friends), 3T (Michaelovi synovci – I Need You, Why), USA for Africa – United Support of Artists for Africa (We Are The World), Mick Jagger (State Of Shock), Freddie Mercury (State Of Shock), [More To Life Than This), Eddie Murphy (Whatzupwitu), Siedah Garrett (I Just Can'T Stop Loving You, Man In The Mirror), Rockwell (Somebody's Watching Me), Britney Spears (Way You Make Me Feel), Will.i.am (Girl Is Mine 2008, P.Y.T. 2008, Wanna Be Starting Something 2008), Akon (Wanna Be Startin’ Somethin’ 2008, Hold My Hand), Fergie (Beat It 2008)…

Jackson se spolupodílel i na hudební stránce početných filmů a seriálů (Zachraňte Willyho 1, 2, Simpsonovi, E.T. mimozemšťan, Moonwalker, Kapitán EO, Čaroděj, Safari, Superman…).

Michael Jackson připravoval koncertní turné „This is it“, které mělo začít 13. července 2009. Měl vyprodaných 50 koncertů v londýnské O2 aréně. Michael se jich už nedožil.

Termíny a místa konání:

ÚT 27.3.2012 PRAHA - TESLA ARÉNA
ČT 29.3.2012 BRNO - HALA VODOVÁ
PÁ 30.3.2012 PLZEŇ - HALA LOKOMOTIVA
SO 31.3.2012 OSTRAVA - HALA SAREZA

Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPRO.

Více informací naleznete na https://foreverkingofpop.net/.