Hip Hop Kemp 2012 a jeho line up, část 10. – Y

 

 

Desátá tiskovka, to už chtělo trochu oslavit, ne? Navíc jsme vám minule tak trochu slíbili headlinera, co? Ne trochu, slíbili. A jelikož na Kemp je spoleh už jedenáct let, tady to máte. 1, 2, 3 Mos Def konečně na Hip Hop Kemp u u u. I když jako Yasiin Bey, bude to yízda, yo o o ou. Yes, that shit cray!

Yasiin Bey aka Mos Def, co k tomu dodat? Že má něco za sebou? Že píše historii rapu od roku ’96 a prvního singlu “Universal Magnetic“, tedy už šestnáct let? Že jestli někdo má nárok na hlášky jako „čistý hip hop“, je to Dante z Brooklynu? Že je Mighty Mos klasika všech klasik? Že jméno Mos Def je absolutní definice b-boye? Že je trochu rozporuplnej a kontroverzní? Že zatímco kolegové v rýmu kupují firmy na limonády a káží sizzurp, Mos Diggy koupil knihkupectví a zapojuje se do různých sociálně a politicky angažovaných projektů? Že patří k těm málo rapperům, co mají props i za výkony na stříbrném plátně? Že je to nejspontánnější, co se na scéně mihlo? Že jeho album The Ecstatic zní jako by ho celé jen vibeoval a freestyleoval? Že když vydal čtyři skvělý desky a pracně vybudoval jméno, dostal nelogickou chuť si změnit jméno na Yasiin Bey a prostě to udělal?

Je to blázen? Je to velkej umělec? Nejspíš běhá po laně nataženým mezi těma dvěma vrcholama a snaží se udržet balanc. Co je jistý, že do propadliště průměru pod sebou nepadá. Těžko si představit, co na svém historicky prvním vystoupení v Čechách na Hip Hop Kempu 2012 nevypočitatelný Mighty Mos Def vlastně předvede. Že to ale bude legendární, že se to zapíše do historie, a že si o tom budeme ještě roky vyprávět, o tom snad nepochybuje vůbec nikdo. Lóóóóórd have some mercy…

A to už jste vystříleli všechno? Ani náhodou, doraž příští pátek a uvidíš sám. Další jména v lineupu zazáří jak sluníčko v logu Kempu.

Více informací o festivalu naleznete zde:

HIP HOP KEMP 2012 | 16. - 18.8.2012 | Hradec Králové