Hip Hop Kemp 2013 EKTOR & DJ WICH A BISZ aka EAST SIDE STORY

Po třech týdnech kochání se americkým rapem a jeho moby dick přírůstky v lineupu Hip Hop Kempu 2013 přišel čas na domácí rybník. Je nejvyšší čas zjistit, jaké velryby, štiky a žraloky nabízí domácí rapové vody. Začnem tím nejlepším, co můžete aktuálně dostat v Česku a Polsku. Ektor & DJ Wich za hrad a most. Bisz s kapelou za červeno bílou. Nebo spíš oboje na hrad a na Kemp.

Jestli není o něčem v současném CZ rapu diskuze, tak asi o tom, že Ektor & DJ Wich jsou Number 1. Jednomu vděčí tři čtvrtiny scény za to, že aspoň chvilku mohli snít o tom, že mají rapovou kariéru a aspoň tu chvilku, kdy rapovali do jeho beatu, se jim za to nikdo nesmál. Druhý je na scéně relativně chvilku, ale proč už je to tvýho rappera oblíbenej rapper? Když Ektor a DJ Wich spojili síly, všechno to do sebe zapadlo naprosto dokonale jako Tetris.

Pokud chcete znát největší aktuální jméno polského rapu, stačí vám čtyři písmena: B I S Z. Jeho spojení s Kempem není nic náhodného, ani úplně nového. Na fesťáku s atmosférou už dával jako mlaďas Kempovou hymnu mezi dvaceti vyjukanými polskými rappery. Co loni vydal desku Wilk Chodnikowy, polské rapové LP roku 2012, už je přeci jen trochu jinde. Nezapadá do škatulek, vymyká se stereotypním představám o polských rapperech. Působí jak naprosté zjevení. Jeho vášeň, poezie, odvaha pustit se i za bezpečnou zónu hranic hiphopu a vstoupit na tenký led experimentování s jinýmy styly muziky, to všechno je třeba zacenit. Nebo další výzva v podobě živelných koncertů s živou kapelou, MPCčkem a DJem. To vše z něj dělá originál a jednoho z černých koňů letošního Kempu.

Takhle bysme měli načatý lokální část lineupu, další kus odhalíme zase za týden na stejném místě. Bude ještě nějaká Amerika, víc Evropy nebo ještě blíž domovu? Jde bejt blíž domovu? To vám samozřejmě prozradíme až za dalších 7.

Hip Hop Kemp 2013:

KENDRICK LAMAR /USA/

EL-P /USA/

ODDISEE & APOLLO BROWN /USA/

EKTOR & DJ WICH /CZ/

BISZ & B.O.K Liveband /PL/

Více informací k festivalu naleznete zde:

Festival Hip Hop Kemp 2013 | 22. - 24.8.2013 | Hradec Králové