ROCKOPERA | 24., 31.5.2011 | Praha

 

Česká revoluce v oblasti hudebního divadla, i tak lze popsat rockové opery OIDIPUS TYRANUS a ANTIGONA, autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest, které vyprávějí bájný příběh Sofoklových antických tragédií, v netradičním nastudování. Temný příběh lidí, bohů a nevyhnutelnosti osudu …
 
V oblasti původního českého hudebního divadla se tato dvě dějově na sebe navazující díla zásadně vzdalují od u nás zavedené muzikálové produkce a nabízí divákovi nový, hlubší divadelní prožitek. Představení probíhají zcela živě (uslyšíte jak skvělou rockovou kapelu, tak akustické ethnické a symfonické nástroje). RockOpery Vás uchvátí svou ohnivou show i vynikajícími akrobatickými výkony (oboje v geniální choreografii Terezy Atanas Georgievové). Životná režie Romana Štolpy ztvárňuje antické hrdiny uznávanými tvářemi českých rockerů (Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Vlasta Horváth, Lešek Semelka, Pavla Forest) a také novými objevy rockové i operní scény (Linda Faitová, Daniela Langerová, Petr Opava, Lukáš Písařík, Miroslava Pilcová-Časarová a další). V rockové opeře Antigona jako host vystoupila i známá světová operní sopranistka Eva Urbanová a spolu s Viktorem Dykem zpívá hit „Slzy nedojmou“.
 
V současné době se tato show uvádí v Metropolitním divadle v pražské holešovické tržnici (bývalé divadlo Milenium) o kapacitě 764 sedadel. Stupňovitá půlkruhová aréna tohoto netradičního divadla připomíná antickou divadelní scénu. Svojí úžasnou atmosférou a díky specifické jevištní technice i režijnímu využití celého prostoru divadla nabízí neobvyklý, skvělý zážitek i divákům ve vzdálenějších řadách.
 
Zažijte něco nového...
 
Délka představení je 110 – 130 min, bez přestávky.
 
Termíny:
 
24.05.2011 19:00
Oidipus Tyranus - Rockopera
 
31.05.2011 19:00
Antigona - Rockopera
 
Místo konání: Metropolitní divadlo (dříve Milénium), Holešovická tržnice, PRAHA 7
 
Vstupenky zakoupíte v síti TICKETPRO.
 
Více informací naleznete na www.rockopera.cz.
 
 
 

Diskusní téma: ROCKOPERA | 24., 31.5.2011 | Praha

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Reklama: